Az EPS (habosított polisztirol) nagyon sok levegőt tartalmaz magában. Raktározásnál, illetve szállításnál ez problémát (magasabb költségeket) okoz. Ezek megoldására tervezte a Strautmann brikettáló présgépeit.
Akár 98 %-os térfogatcsökkentés is elérhető (sűrűsége max. 700 kg / cbm) lehetővé téve ezzel egy konténer vagy egy teherautó teljes feltöltését. A nagy sűrűségű anyag jól értékesíthető, újra darálható és újfajta műanyag termékek készíthetőek belőle.
A polisztirol darálása is elfogadott kisebb mennyiségek esetén, ennél azonban a térfogatcsökkenés csak 30 - 50 %- os. Elsődleges felhasználása az építőipar területe.
A polisztirol helyett gyakran az ipari csomagolásként használt anyag a habosított polietilén és habosított polipropilén, melyek megjelenésre összetéveszthetőek a polisztirollal, de egyéb tulajdonságaik miatt nem brikettálhatóak.
Az EPS nem lebomló anyag, pedig túlnyomó többségben kommunális hulladékba kerül, ami hosszú távon szennyezi a környezetünket, rövid távon nagy költségeket okoz termelőjének.
Cégünk örömmel segít megtalálni a megfelelően szelektált bálázott anyagokra a legjobb vevőt.
Információs anyagunkat letöltheti a Styrocut termékünkről a linkre kattintva>>
Információs anyagunkat letöltheti a Cutcompact termékünkről a linkre kattintva>>
